Automatyzacja spawalnictwa
Twój koszyk jest pusty

Integracja układów automatyki

Automatyzacja procesów spawalniczych
Nowoczesne rozwiązania


Więcej Kontakt

Automatyzacja i mechnizacja procesów spawalniczych

 

Jednym z najczęściej usprawnianym przez nas procesem jest spawanie. Projekty, które wykonywaliśmy były  między innymi do spawania zbiorników przemysłowych, balustrad, kontenerów, elementów ogrodzeniowych i budowlanych. Za automatymazacją i mechanizacją spawania przemawiają nie tylko względy ekonomiczne ale i również korzyści takie jak powtarzalność, efektywność i oczywiście znacznie większa wydajność. W firmie TOKTRO opracowujemy i produkujemy specjalne urządzenia i stanowiska do spawania zmechanizowanego, pozwalające zaspokoić wszelkie potrzeby, także wymagających klientów. Nasze autorskie uniwersalne oprogramowanie pozwala uszczuplić koszty wytworzenia urządzeń.

Poniżej kilka przykładowych naszych rozwiązań.

 

Spawanie profili

 

Przykładowy program na urządzeniu 5 osiowym. Spawanie profili w trybie ciągłym.

 

 

Spawanie liniowe ze stołem obrotowym

 

Urządzenie pozwalające zmechanizować proces spawania jako źródło prądu wykorzystujący półautomat spawalniczy MIG. Zasada działania oparta na zespołach przesuwnych przemieszczających głowicę spawalniczą po założonej trajektorii.

 

 

Spawanie krućców

 

Mobilne urządzenie do spawania krućców w blachach, zbiornikach. Urządzenie te można stosować w dwojaki sposób, obracający się palnik lub element.

 

 

Spawanie rur doczołowo

 

Urządzenie do spawania rur obwodowo. Rury są wkładane do urządzenia, palnik obraca się wokół elementów spawanych.